34 people found this review helpful
1 person found this review funny
2
Recommended
0.0 hrs last two weeks / 220.1 hrs on record
Posted: 25 Nov, 2023 @ 4:45am
Updated: 24 Jan, 2024 @ 3:38pm

Early Access Review
Þat Mælti Mín Móðir…
Для початку, я подякую GØR#StandWithUkraine. Дякую, що дав можливість поринути у цей світ та гру.
Я обожнюю скандинавську тематику: мітологію, архітектуру, музику, стилі, історію. Це мабуть те, що справді дуже подібне до наших коренів, звичайно, враховуючи походження Рюриковичів(за норманською теорією), князів наших Руських.
Маленька шведська студія зробила звичайну гру про однойменний світ Вальгайм, певне чистилище, де воїни мусять показати, що вони заслуговують на можливість попасти до Вальгалли та пити Ґроґ з богами на бенкетах. То чому ця гра так чудово пригорнулась до серця?
📜Історія📜
Тут немає історії як такої, вона локальна і більш тематична. Ми бачимо рунні камені у світі, які розповідають віршами певні цікавинки побуту чи конкретного виду заняття. Вони цікаві, але ніяк не впливають на історію.
Валькірія принесла нас у цей світ, щоб виборювати право потрапити у Вальгаллу і все. Ми вбиваємо ворогів, вбиваємо босів, кінця поки немає.
🏞️Атмосфера(графіка/музика)🏞️
Заходячи до гри, ми бачимо цю пікселізовану картинку, все якесь мильне, просте, проте це і є одна з цікавинок гри. Комусь може сподобається, комусь ні, але навіть ті, хто обожнюють лише реалістичну картинку, мусять спробувати.
Музика така спокійна, така гармонійна чудово доповнює гру та створює унікальну атмосферу.
З перших хвилин гри, мандруючи, гуляючи по світу, ти розслабляєшся, ринеш у цей світ. Відволікаєшся від буденності чи негативних думок. Десь бігають олені, десь літають мартини чи круки. На левадах чути вітерець, у лісі скрегіт та каркання, в горах заметіль, на болоті чвакання, вночі чути цвіркунів. Важливою річчю також є погода, яка буває спокійна/мирна, бувають грози, бувають шторми. Під час штормів море не на жарт хвилюється, аж риби вистрибують на береги, а плавати буде ще те випробування.
Все працює на гарні відчуття для ігроладу. Можна просто витратити купу часу, ходячи у світі, а це вже наступний пункт.
🛠️ Ігролад 🛠️
О так, описавши атмосферу, без якої не було б так цікаво грати, бо:
Гра створена у стилі «Добувай -> Витрачай -> Будуй -> Бийся» і це циклічне коло, де іноді пункти змінюються місцями, але загальна картинка така і є.
Ви мусите постійно здобувати ресурси для створення речей, для вдосконалення, для будівництва, для їжі. Проблема ще полягає в тому, що метали не можна переносити через портали, вам постійно потрібно возити їх човнами.
Здобування та транспортування ресурсів це те, що мене найбільше бісило у грі, особливо після купи годин гри. Як добре, що у грі є можливість в меню змінити налаштування світу і додати можливість транспортувати метал чи при будівництві не витрачатимуться ресурси. Хоча я є противником цього і тому перші 150 годин гри практично не було побудовано нічого.
Тут все відкривається поступово, тобто, для початку ви з’являєтесь у локації «Левади», де найспокійніше життя, а єдиною загрозою будуть кабанчики, водянички та сіролюдики. Потім йдете до Чорнолісся, потім на болото і т.д. Важливою річчю для переходу у наступний етап є вбивство боса. Всього їх 6, по одному на кожну локацію, окрім океану. Перший дасть можливість створити кайло, наступний відчиняти болотяні склепи і т.д. З кожного боса також випадають голови, які можна вішати на спеціальні камені на місці вашого першої появи у світі. Кожна голова даватиме унікальну спец-силу для персонажа на пару хвилин.
Також у кожній локації є можливість приручити одну нову тваринку, яка даватиме м’ясо та шкіри, що важливо, для харчування.
Періодично на нашу домівку нападатимуть ворожі істоти, чим більше босів вбити, тим складніші істоти нападатимуть.

Як відбувається прокачування персонажа?
Проходячи та просто граючи ви виконуєте різні речі, наприклад просто ходите, бігаєте, крадетесь, б’єтесь, рубаєте, стріляєте, плаваєте і т.д. Просто роблячи те чи інше, ви прокачуватиме кожну характеристику, але померши, ви втратите декілька рівнів.
Харчування
Тут неймовірно важливе, бо вам потрібно слідкувати за двома, а пізніше й трьома характеристиками (здоров’я, енергія та магія). Чим далі, тим відкриватимуться більше інгрідієнтів, тим більше нових рецептів, а приготована їжа даватиме кількість одиниць для кожної характеристики. Одне даватиме більше енергії, інше більше здоров’я, а третій вид даватиме однаково двох характеристик, але в загальному менше. Це можна і відслідковувати, бо біля їжі намальована виделочка, на якій видно жовтий колір для енергії, червоний для здоров’я та білий однаковий. Я зазвичай їм дві їжі на здоров’я та одну для енергії.
⚔️ Бої та їх варіації ⚔️
Бої у цій грі подібні до ігор серії Dark Souls, де потрібно вчасно ставити блок, перекат а ще контролювати енергію, бо тут усе її просто з’їдає.
Тут ви можете випробовувати різноманітні стилі гри та різноманітну зброю. Списи, мечі, легкі щити, важкі щити, луки, сокири, дворучні сокири, алебарди, булави, ножі та кастети, а для однієї ворожої істоти взагалі потрібне кайло. Для кожного виду зброї потрібен свій одяг, який підніматиме характеристики зброї чи скрадання для ножів. Пізніше взагалі у вас буде спроба грати від магії, використовуючи посохи на броню, зцілення та шкоду.
🪚 Будівництво🪚
Для будівництва представлено дуже багато різноманітних можливостей. Ви можете витратити десятки годин на будівництво, але це може дуже сильно зіпсувати кількість ресурсів, бо їх треба неймовірно багато. Але тут не вийде, як у майнкрафті, бо структури будуть падати, якщо не достатньо укріпленні чи не мають дотику до землі.
Треба пробувати просто, шукати різні варіації для будівництва, іноді використовувати дивні, проте дієві способи розташування блоків. Окрім землі, тут з цим проблема, бо вам не вийде зробити красиву землянку з травою нагорі, земля провалюватиметься до самого низу і все. Іноді вона проходить крізь блоки, а коли вирівнюєш, щоб її не було, то утворюється великі кратери, куди падає персонаж і застряє.
У грі також чудово підібрана можливість розставляти деталі до кімнат. Якщо цікаво, то у мене є пару знімків екрану, де наочно показано як це зроблено.
Але найголовніша проблема гри полягає в неоптимізації цих будівель. Чим більше ви будуєте, чим більше ставите блоків та предметів. То важче це буде для вашої системи. Ми побудували один великий будинок і всього три-чотири невеликі будинки чи навіть укриття, хоча планували місто побудувати. Коли ходиш на території, то фпс, навіть на гарній системі, яка рдр 2 на високих спокійно тягне та з достатньою кількістю оперативної пам’яті, падає нижче 20 одиниць.
🦌 Українська локалізація та майбутнє🦌
Я неймовірно дякую розробникам та команді, яка локалізовувала гру. У грі присутня офіційна й дуже якісна українська мова, за це вже варто придбати гру.
Розробники постійно випускають оновлення, постійно додаються нові локації, предмети та загальні нововведення. Розробники молодці і я бажаю їм наснаги продовжувати розширяти проєкт.

🔸Плюси 🔸
  • Українська мова;
  • Незабутня атмосфера, приємна та мила графіка разом з казковим музичним супроводом;
  • Цікавий світ для досліджень;
  • Дуже багато рецептів та цікавинок, які можна створити;
  • Дуже різноманітне будівництво;
  • Цікаві можливості для боїв;
  • Кооператив, для цієї гри потрібні друзі, хоча можна грати і самому;
  • Різноманітність світу та істот;
  • Гра далі розвивається і матиме ще купу нововведень.
🔹Мінуси🔹
  • Оптимізація при будівництві;
  • З часом дуже набридне постійне видобування ресурсів(після ~100-150 годин гри);
  • Ґрунт та проблематика будівництва із землею чи ландшафтний дизайн.
Was this review helpful? Yes No Funny Award