478
Products
reviewed
1944
Products
in account

Recent reviews by DarkPrince9507

< 1 ... 46  47  48 >
Showing 471-478 of 478 entries
1 person found this review helpful
0.0 hrs on record
📢 ОБЕРЕЖНО! РОСІЙСЬКА ГРА! 📢

WARNING
Автор дуже рідко здатний висловити свою точку зору лаконічно, тому приготуйтеся до довгого огляду. Хай прибудуть із вами чай і печиво!

Beholder - Blissful Sleep це чудовий приклад того, якими мають бути сюжетні доповнення. Тут ми маємо, по суті, один великий квест (що для гри, яка, здебільшого, і побудована на квестах, логічно) до якого приплітається купа дрібних. Загалом усе, як і в оригінальній грі, з тією лише різницею, що в оригіналі кінцева мета (і пов'язані з нею квести) в нас з'являється тільки після середини гри, а в доповненні вона відома від самого початку і з першої хвилини гри починається зворотний відлік. Але про все по порядку.

Freedom is the freedom to say that two plus two make four. If that is granted, all else follows.

Якщо ви вже грали в основну гру, то знаєте, з чого починалася історія проживання Карла Штейна в новому будинку, а якщо ні, то я вам нагадаю: Карл Штейн - головний герой оригінальної гри - отримав призначення на посаду управителя багатоквартирним будинком і приїхав зі своєю сім'єю на заселення. Тоді-то він і побачив уперше й востаннє свого попередника - Гектора Медину, якого на той час поліцейські виводили з будівлі. Начальник Карла пояснив це тим, що Медіна не впорався зі своїми обов'язками, внаслідок чого Карл отримав його місце. Але що ж сталося насправді?

Відповідь на це питання і дає нам DLC. За два тижні до прибуття в уже знайомий нам будинок Карла Штейна Міністерство ухвалює новий закон - усі громадяни, старші за 85 років, зобов'язані пройти процедуру Блаженний сон - евтаназію, яка видається як нагорода тим, хто послужив державі. І так уже вийшло, що хтось припустився помилки і вік головного героя тепер за документами становить не 65, а всі 85 років. Але... Міністерство ніколи не помиляється, а отже, Гектору потрібно максимально швидко знайти спосіб вибратися з цієї ситуації, і терміну у нього два тижні.

The choice for mankind lies between freedom and happiness and for the great bulk of mankind, happiness is better.

Оскільки це приквел, то всіх мешканців, доступних від самого початку гри в оригіналі, ми зустрінемо і тут і зможемо дізнатися про них багато нового, наприклад, DLC дасть нам дізнатися, що стало з сім'єю Якова Манішека і чому він займається виготовленням наркотиків. У плані історії це все та ж добротна гра, що розповідає трагічні (а іноді й комічні) історії простих людей на тлі постійного нагляду тоталітарної держави, і безперервної війни. У сюжетному плані все залишилося на тому ж високому рівні, квести цікаві, а кожен мешканець по-своєму унікальний (чого тільки вартий Хан ван Мегерен і його зілля) , і у кожного з них є свої скелети в шафі (іноді - буквально) . Кожне прийняте рішення так само має свої наслідки, а наявність кількох кінцівок з різним результатом мотивує до повторного проходження.

If you want a picture of the future, imagine a boot stamping on a human face—for ever.

У геймплейному плані все майже так само, як і в оригіналі, але з невеликими змінами. Герой живе один, тому піклуватися про сім'ю не потрібно (згадайте всі "сімейні" квести з оригіналу!), зате в нього є кіт, якого іноді потрібно годувати консервами (або санкційною ікрою) і який робить горище будинку, раніше повністю невикористане, трохи більш заселеним. Через те, що це приквел і дія розгортається впродовж усього двох тижнів, директив буде в рази менше, ніж в оригіналі. Так само хотілося б зазначити, що хоч час у нас і обмежений, але якщо спокійно виконувати всі квести, то ми однаково встигнемо вчасно (ще годин 30-40 залишиться) для чого розробники передбачили функцію дострокового завершення основного квесту, що так само не завадило б в основній грі під час повторних проходжень. Через те, що ми встигаємо виконати всі побічні квести вчасно і нам доводиться ще й чекати завершення основного завдання здається, ніби додаткових квестів мало, що насправді не так. Так, їх, звісно, менше, ніж в основній грі, але загалом достатньо.

If you want to keep a secret, you must also hide it from yourself.

Отже, щоб підсумувати все вищенаписане вище, основні плюси і мінуси гри:

+ все ті ж переваги і дух оригіналу
+ цікава історія попереднього керівника, а також можливість дізнатися про життя деяких персонажів до приїзду Карла Штейна
+ прийняті рішення так само мають наслідки, і хоч тепер не можна впливати на справи держави і перебіг війни, долю Гектора Медіни можна сильно змінити в той чи інший бік
+ багато цікавих і (іноді) комічних завдань (частина з яких пов'язана все з тим же Ханом ван Мегереном)
- таймер, який іноді псує враження від гри
- відчуття ніби квестів дуже мало, хоча їх достатня кількість, якщо враховувати тривалість доповнення

Nothing was your own except the few cubic centimetres inside your skull.

Блаженний сон - це приклад хорошого DLC, яке взяло з гри найкраще і побудувало за допомогою цього цікаву історію з запам'ятовуючимися персонажами все в тому ж сетинґу тоталітаризму і постійного контролю. Хіба що гумору в доповненні трохи більше, ніж в оригіналі, що, втім, йде йому тільки на користь.

Разом - 10 банок санкційної ікри, згодованої коту / 10 зіль Хана ван Мегерена

https://steamoss.com/sharedfiles/filedetails/?id=1998581998
Posted 25 May, 2018. Last edited 24 January, 2023.
Was this review helpful? Yes No Funny Award
8 people found this review helpful
26.4 hrs on record (25.9 hrs at review time)
📢 ОБЕРЕЖНО! РОСІЙСЬКА ГРА! 📢

WARNING
Автор дуже рідко здатний висловити свою точку зору лаконічно, тому приготуйтеся до довгого огляду. Хай прибудуть із вами чай і печиво!

Знаєте, є два основних типи інді-ігор. Ігри першого типу можуть мати піксельну графіку, геймплей, який ми вже бачили в сотні інших ігор, якісь технічні проблеми та інше, інше, інше, але при цьому їхні автори у відповідь на справедливу критику будуть кричати: "Але ЦЕЖІНДІ! Що ви від нас хотіли?!". Ігри ж другого типу якраз таки і представляють те, що ми мали б вкладати в поняття інді-ігор, а саме: найоригінальніші та часом божевільні ідеї, реалізувати які мало який видавець наважиться. Як ви вже могли здогадатися, ця гра належить якраз-таки до другого типу. Давайте ж поглянемо ближче, що вона з себе представляє.

War is peace.
Freedom is slavery.
Ignorance is strength.

Якщо ви, як і я, читали "1984" Орвелла, "451° за Фаренгейтом" Бредбері або ж щось інше з культових (необов'язково) представників жанру антиутопії, то ви будете в захваті від цієї гри. Чому я згадав про Орвелла насамперед? Та тому, що основні концепції взяті в нього, навіть рік у грі відповідний - 1984. Отже, що ж ми тут маємо: класичну тоталітарну державу, яка хоч і не зобов'язує всіх громадян сидіти перед телевізором, що знімає кожну їхню дію, але водночас не гидує користуватися іншими методами для стеження за своїми громадянами - використовує управителів багатоквартирних будинків для збору інформації про мешканців, установлення камер стеження, проведення обшуків та й звичайного підкидання доказів.

Головного героя гри звуть Карл Штейн. Він отримує підвищення на роботі і переїжджає зі своєю сім'єю в будинок за адресою вул. Крушвіце, 6 для вступу на посаду керівника багатоквартирним будинком. Під час заселення в новий будинок він бачить, як його попередника поліція виводить із будинку в кайданках і відвозить у невідомому напрямку, після чого начальник Карла пояснює, що попередній управитель не впорався зі своїми обов'язками, і Карлу краще б не наслідувати його приклад. З цього і стартує основний сюжет

The best books... are those that tell you what you know already

Геймлей гри не можна назвати повністю унікальним, оскільки багато його аспектів, приміром, вигляд будинку і подорожі по ньому, ми могли бачити раніше (мені згадується гра Дістати Сусіда). Але, при цьому, багато елементів хоч і не нові, однак представлені в новому світлі. Взяти хоча б графіку. У гри приголомшливий дизайн, це стосується як оточення, яке для інді-гри опрацьоване просто чудово, так і персонажів, стиль малювання (рендерінгу?) яких абсолютно унікальний і я, принаймні, ніде раніше такого не бачив.

Цей стиль злегка карикатурний і гротескний, втім, як і вся гра, в якій, нарівні з суворою дійсністю, трапляється певна кількість комічних елементів і ситуацій (особливо це помітно в доповненні, одне тільки зустрінуте BFG9000 з Дума чого варте). Так само цей стиль вельми мінімалістичний - тільки чорні контури і невелика кількість дрібних деталей, при цьому кожен персонаж унікальний зовні і його складно сплутати з кимось іншим.

We shall meet in the place where there is no darkness.

Але щось я відволікся, у грі нам доведеться виконувати нелегку роботу керуючого, зобов'язаного зважати на кожне доручення міністерства і часто йти на угоду зі своєю совістю. Нам доведеться спілкуватися з мешканцями, вивідуючи їхні таємниці та виконуючи їхні доручення, обшукувати їхні квартири та встановлювати там камери спостереження, щоб ні на мить не випускати їх із поля зору, виконувати будь-які доручення міністерства, писати характеристики мешканців, шантажувати їх, і виселяти, помічаючи порушення та надсилаючи рапорти, водночас керуючи багатоквартирним будинком і не забуваючи про свою власну сім'ю. Загалом, робити все, що дозволяє вам ваша совість. А також ви можете змінити хід історії, зв'язавшись з опором і вплинути на безперервну війну. Це якраз-таки одна з тих ігор, де багато, якщо не всі ваші рішення дійсно на щось впливають.

In the face of pain there are no heroes.

Отже, щоб підсумувати все вищенаписане вище, основні плюси і мінуси гри:

+ чудовий сеттинг антиутопії в дусі "1984"
+ цікавий сюжет із несподіваними поворотами
+ можливість відігравання як міністерського щура, так і борця за свободу, а також усього, що в проміжку
+ ухвалені рішення справді мають наслідки, деякі - для інших людей, деякі - для вашої сім'ї і вас особисто, а деякі - для всієї країни та її майбутнього
+ шикарний дизайн оточення і унікальний, ні на що не схожий дизайн персонажів
+ чудове звукове оформлення (у моментах, коли приїжджає поліція, справді хочеться, щоб усе швидше закінчилося)
- таймер, який іноді псує враження від гри

Big Brother is Watching You.

Beholder - це одна з тих ігор, які хоч і мають якісь косяки, але водночас захоплюють тебе в процес гри так, що в тебе не буде бажання приділяти серйозну увагу недолікам гри, той самий "1984" Орвелла можна звинуватити в якійсь частці фантастичності, але гіршим від цього він не стане. А враховуючи те, що це взагалі інді-гра, результат праці розробників справді вражає.

Разом - 10 нових директив партії / 10 виселених мешканців

https://steamoss.com/sharedfiles/filedetails/?id=1998581998
Posted 23 May, 2018. Last edited 24 January, 2023.
Was this review helpful? Yes No Funny Award
16 people found this review helpful
1 person found this review funny
3.9 hrs on record
WARNING
Автор дуже рідко здатний висловити свою точку зору лаконічно, тому приготуйтеся до довгого огляду. Хай прибудуть із вами чай і печиво!

Whispering willows - гарний приклад того, як можна взяти не надто оригінальні, навіть злегка заїжджені теми і зробити з них вельми непогану гру на один-два вечори (у мене повне проходження зайняло близько трьох годин). Давайте ж поглянемо на гру більш детально.

In one aspect, yes, I believe in ghosts, but we create them. We haunt ourselves.

Почати хотілося б із того, що практично всі аспекти сюжету ми вже десь бачили/чули/читали. Подивіться самі, що тут є:
+ маєток, що приховує таємниці;
+ привиди, які не пам'ятають обставин своєї смерті і, як результат, прив'язані до певних місць;
+ героїня, наділена здатністю спілкуватися з померлими (підвіска їй у цьому лише допомагає);
+ антагоніст, який переслідував на початку свого шляху благородні цілі, але згодом звернув не туди
+ боротьба білих людей із корінними жителями Америки (несподівано)
+ Каспер?!

Now I know what a ghost is. Unfinished business, that's what.

Зав'язка сюжету така - головна героїня на ім'я Олена Елкхорн прокидається серед ночі від поганого сну, в якому хтось загрожує життю її батька. Не знайшовши того вдома, вона вирушає на його пошуки в старовинний маєток, доглядачем якого працював батько. За невдалим збігом обставин вона провалюється в катакомби, так і не діставшись до маєтку. Там вона зустрічає привида індіанського шамана, який пояснює дівчині, що вона - нащадок стародавнього роду і має вроджені спіритичні здібності, а її підвіска, що передавалася в сім'ї у спадок, лише посилить її здібності. Тут і стартує основна гра.

The people you love become ghosts inside of you, and like this you keep them alive.

Основний геймплей зводиться до дослідження оточення, пошуку ключових предметів і записок, що проливають світло на похмуру історію маєтку і його мешканців, а також спілкування з привидами померлих. Головна героїня має здатність на деякий час залишати своє тіло і ширяти у вигляді духу. У такій формі вона може спілкуватися з привидами, виконуючи їхні доручення та отримуючи від них важливу інформацію, а також взаємодіяти з об'єктами, які перебувають у недоступних місцях, і пролазити в невеликі щілини між приміщеннями. Записки, які знаходить героїня, становлять 60-70% історії, оскільки в них розповідається історія всіх ключових мешканців маєтку.

I ain't afraid of no ghost

Отже, про плюси і мінуси гри:

+ Непоганий сюжет, без несподіваних поворотів, але з цікавими персонажами
+ Приємний візуальний стиль і дизайн локацій та персонажів
+ Ненав'язливий саундтрек, який, тим не менш, добре вписується в гру
+ Невелика, але цілісна історія на один вечір
+ Якісна українська локалізація (що для такої короткої гру дивно)
- Відсутність найменувань і підказок для клавіш геймпада при тому, що сам геймпад відмінно працює

Загалом - 8 привидів / 10 убитих індіанців

P. S. Дякую HumbleBundle.com за безкоштовну копію гри.

https://steamoss.com/sharedfiles/filedetails/?id=1998581998
Posted 22 May, 2018. Last edited 21 January, 2023.
Was this review helpful? Yes No Funny Award
88 people found this review helpful
2 people found this review funny
134.0 hrs on record (128.2 hrs at review time)
WARNING
Автор дуже рідко здатний висловити свою точку зору лаконічно, тому приготуйтеся до довгого огляду. Хай прибудуть із вами чай і печиво!

Ну що ж, минуло трохи більше місяця з того моменту, як я придбав перевидання трилогії про пригоди Данте Спардовича. За цей час я встиг пройти кожну гру на всіх рівнях складності та за всіх персонажів (а також пройти Кривавий палац/Добратися до його останнього рівня). Загальна кількість проходжень дійшла до позначки в 22 рази (перша частина була пройдена 5 разів, друга - 7, а третя - 9), час гри давно перевалив за 100 годин, а сьогодні я отримав останнє досягнення, тому, як мені здається, настав час написати огляд. Про кожну частину трилогії я хочу розповісти окремо, причому - у двох пунктах. У першому пункті я розповім про саму гру, її плюси і мінуси, а в другому - про гру, як частину HD перевидання.
Ну, і оцінювати я буду кожну гру окремо. Почнемо ж!

Flock off feather face, or you can stick around and find out the hard way.

Devil May Cry (2001)

Хоч гра і вийшла 17 років тому, але вона залишається таким же чудовим витвором мистецтва як і в рік свого виходу. Вона стала родоначальником саме жанру "стильних" слешерів, але і для інших представників жанру hack'n'slash основну базу заклала саме Devil May Cry.

+ Непоганий сюжет і передісторія
+ Харизматичний головний герой і незабутній антагоніст
+ Хороший для жанру геймплей, який актуальний навіть через 17 років
+ Чудовий саундтрек, окремі теми якого можна слухати окремо від гри (так, я говорю про Ultra violet)
+ Увага до деталей - у меню ми можемо розглянути всю зброю, яку маємо в своєму розпорядженні, отримати інформацію про бойові вміння Данте, дізнатися слабкості ворогів зі своєрідного бестіарію та й просто захопитися дизайном самого меню (мені здається, для того часу це все було вельми непогано зроблено)
+ Різноманітні вороги, до кожного з яких потрібен особливий підхід
+ Унікальні за своїм дизайном локації і чудовий бектрекінг, який дає змогу по-новому поглянути на відвідані раніше місця
+ Багато дрібних деталей, які урізноманітнюють гру (підводні місії з видом від першої особи, можливість досліджувати велику кількість предметів інтер'єру, секретні місії, що пропонують цікаві випробування)
- Місцями застаріла картинка (ну, це очевидно)
- Відсутність меню вибору місії (що, з огляду на тривалість окремих місій, не дивно)
- Відсутність арени на зразок Кривавого палацу (просто моє причіплювання)
- Проблеми з камерою в деяких місцях ( біль ігор 2000-х років)

Devil May Cry HD (2012)

+ Нарешті гра вийшла на ПК через 17 років.
+ Місцями поліпшені текстури і перемальований HUD (у порівнянні з PS2-версією)
- Загублені в деяких місцях ефекти (наприклад, відсутність
"хвилі" на поверхні порталу коли Данте проходить через нього)
- Не перемальовані меню, які залишилися у співвідношенні 4:3 (навіть на квадратному моніторі, КАРЛ!)
- Легші битви з босами (за винятком DMD режиму)

Разом - 9 Кривавих Мері / 10 маріонеток


A false coin for a false god!

Devil May Cry 2 (2003)

Продовження чудової гри, яке виявилося зовсім не таким, яким його очікували. Але і воно не без переваг:

+ Наявність двох кампаній і можливість гри за трьох різних персонажів
+ Покращена рухливість персонажів, виверти, стрибки тощо.
+ Можливість змінювати вогнепальну зброю "на льоту"
+ Амулет, що дає змогу змінити здібності DT
+ Super Devil Trigger у Данте і нові прийоми для Лючії в DT (не кажучи вже про Тріш)
+ Непоганий фінальний бос (Втілений відчай/Despair Embodied)
+ Можливість використовувати в комбо як холодну, так і вогнепальну зброю (щоправда, тільки у Данте і лише в трьох комбінаціях, але більше ніде в серії такого не було)
+ Кривавий палац і 9999 рівнів для практики навичок (ну, а за фактом, він нескінченний)
+ Місцями непоганий саундтрек
+ Непоганий підсюжет Лючії (який, утім, не був належним чином опрацьований)
- Майже повна відсутність харизми у Данте
- Майже повна відсутність адекватного сюжету
- Безглуздий бектрекінг, який, порівняно з першою частиною, виглядає просто убого
- Просто ніякий антагоніст (Аріус)
- Поганий фінальний бос (Аргосакс)
- Надто потужна вогнепальна зброя і битви з босам побудовані на використанні виключно вогнепалу (привіт, Заражений гвинтокрил)
- Збільшені в п'ять разів локації, які, втім, нічим не заповнені, просто порожній простір
- Місцями безглуздий і повторюваний дизайн ворогів (ЧОТИРИ види різних "мсір")
- Зовсім інша система побудови комбо (при цьому Тріш використовує комбо з першої частини)
- Даремне прокачування холодної зброї, немає жодної можливості купівлі нових прийомів, замість цього прокачується тільки сила самої зброї
- Мізерний вибір холодної зброї - по три мечі на персонажа, які, крім зовнішнього вигляду, відрізняються лише дальністю/шкодою


Devil May Cry 2 HD (2012)

+ Можливість нарешті зіграти в цю частину на ПК (сумнівна, чесно кажучи)
- Не перемальовані меню, які залишилися у співвідношенні 4:3
+/- В іншому нічим не відрізняється від звичайної другої частини запущеної на емуляторі з поліпшеною графікою

Разом - 5/10 шкали здоров'я Втіленого відчаю на DMD


You sure know how to throw a party! No food, no drinks, and the only babe just left.

Devil May Cry 3: Dante’s Awakening Special Edition (2006)

Якщо перша частина франшизи заклала основи для жанру, то третя якщо й не звела їх в абсолют, то, в будь-якому разі, підняла планку досить високо. Поглянемо детальніше:

+ Передісторія до першої частини з непоганим сюжетом і вельми харизматичними персонажами
+ Ураганний геймплей з можливістю зміни холодної (і не тільки) зброї "на льоту"
+ Стилі, що дають Данте нові здібності та прийоми і сильно впливають на тактику проходження, а також можливість прокачування цих стилів
+ Різноманітні вороги з хорошим телеграфінгом, до кожного виду яких потрібен особливий підхід
+ Багато різних босів, майже кожен з яких має передісторію і до кожного потрібно підбирати окрему тактику, особливо - на високих рівнях складності
+ Непогана для 2005-2006-го року графіка
+ Місцями просто чудовий дизайн локацій
+ Непогано вписаний у гру сюжетно бектрекінг (так, це може бути цікаво)
+ Можливість гри за Вергілія і використання його унікальних прийомів і стилю
+ Багато різних нагород за проходження гри на високих рівнях складності та з S рангом (костюми, ілюстрації, відео, зображення за завершення гри)
+ Devil Trigger, який змінюється залежно від обраної зброї і дає якісь нові здібності (на кшталт планування або польоту) або ж покращує наявні (швидкість бігу, регенерації)
+ Кривавий палац, який став навіть кращим за свого попередника з другої частини з більш грамотно підібраною складністю і можливістю його повного проходження
+ Нові рівні складності а також можливість використання обох систем збереження з двох попередніх ігор
- Технічні проблеми оригінального PC порту

Devil May Cry 3: Dante’s Awakening Special Edition HD (2012)

+ Нарешті повернули багато ефектів, втрачених в оригінальному порті, серед них сяйво, тіні, всі ефекти в пекельних шахів, оформлення Кривавого палацу (ефект спотворення повітря та надмірна затемненість) та інші
+ Подекуди поліпшені текстури (тепер DT Агні та Рудри має такий вигляд, який і мав би мати)
- Не перемальовані меню, які залишилися у співвідношенні 4:3

Итого - 9,5 босів у Нірвані втрачених душ / 10 тисяч рівнів у Кривавому палаці

https://steamoss.com/sharedfiles/filedetails/?id=1998581998
Posted 30 April, 2018. Last edited 12 November, 2022.
Was this review helpful? Yes No Funny Award
6 people found this review helpful
1 person found this review funny
1.2 hrs on record (1.2 hrs at review time)
What you think you remember, is not necessarly what really happened. Or how others remember it.

Невелика гра на половину вечора, про що вона сама дбайливо попереджає під час запуску. Фактично, весь геймплей гри зводиться до пошуку та огляду/вивчення предметів - ми знаходимо предмет і головна героїня розповідає коротку історію зі свого минулого, пов'язану з цим предметом, або ж говорить про своє ставлення до цього предмета. Це все досить непогано реалізовано (мені нагадало Life is Strange) - за якихось 30 хвилин гра встигає розповісти нам історію дружби двох дівчат, однією з яких і є вже згадана Мері.

Якщо говорити про сюжет , то зав'язка така: головна героїня через багато років приїжджає до старого будинку своєї давньої подруги Мері, щоб забрати щоденник, який належав її подрузі. Поблукавши будинком, вона заходить у напівпорожню кімнату, де Мері колись жила і знаходить щоденник. Прочитавши останній запис, головна героїня переноситься у свої спогади, і гравцеві потрібно вивчити кімнату для того, щоб зрозуміти, що ж сталося в минулому цих двох.

Треба сказати, що хоч гра і коротка, але поставлена досить непогано, а в одному певному моменті підтримується непоганий саспенс.
Рекомендую тим, хто не знає, чим зайнятися у вільний вечір.

8 сторінок у щоденнику з 10
Posted 24 April, 2018. Last edited 3 January, 2023.
Was this review helpful? Yes No Funny Award
36 people found this review helpful
37 people found this review funny
0.0 hrs on record
Хтось вважає, що високі продажі DMC HD Collection будуть забезпечені завдяки любові фанатів до серії? Та ні, ось це DLC і є справжня причина попиту на гру, адже воно підводить риску в серії та готує її до виходу довгоочікуваної п'ятої частини!
Posted 24 March, 2018. Last edited 18 November, 2022.
Was this review helpful? Yes No Funny Award
10 people found this review helpful
1 person found this review funny
10.4 hrs on record (8.4 hrs at review time)
7 мертвих детективів із 10

His death was just the beginning...

Що я можу розповісти про гру, яку пройшов залпом за два з половиною вечора? Ну, що ж, підемо по порядку.

1. Сюжет цієї гри бере свій початок на звичайних вулицях тихого містечка Салема. Головним героєм виявляється детектив поліції Ронан О`Коннор, який під час невдалої спроби затримання серійного вбивці виявляється викинутим з вікна на ці самі звичайні вулиці а також викинутим зі свого тіла . І все було б не так уже й критично, якби потім цей самий серійний убивця не випустив би в Ронана сім куль з його ж пістолета (відсилання до семи смертних гріхів?). Отже наш герой, з яким ми щойно познайомилися, мертвий. Що далі?
А нічого, це всього лише початок! Як виявляється, життя після смерті існує, щоправда, як правило, в образі привида, яким і стає Ронан, і після короткого вивчення своїх новознайдених сил він вирішує розкрити справу Дзвонаря (так прозвали серійного вбивцю), адже, розібравшись із ним, він зможе завершити всі свої справи на землі та возз'єднатися зі своєю покійною дружиною в потойбічному світі. Більше про зав'язку говорити нічого не потрібно, вона досить непогана і налаштовує гравця на потрібний лад.
Хотілося б лише відзначити кілька важливих сюжетних моментів:

- У грі досить цікаве представлення головного героя і короткий переказ історії його життя за допомогою його татуювань, кожне з яких пов'язане з певною подією в минулому, раніше я такого не зустрічав і це здалося мені досить оригінальним;
- Також хотілося б відзначити досить непоганий фінал із розкриттям особи вбивці, до якого підводять не тільки події основного сюжету, а й записки, які знаходить головний герой, і т. п. Причому для мене стало несподіванкою те, що роль головного героя у справі Дзвонаря за життя була більшою, ніж я думав;
- Непогано обіграний сюжетний хід а-ля вбивця може бути не один , що непогано вписалося в концепцію гри.

2) Атмосфера в грі справді викликає відчуття невеликого тихого провінційного містечка, яке в минулому стало свідком масових убивств (хто не в курсі про події в Салемі - почитайте на Вікіпедії статтю "Процес над салемськими відьмами"), а тепер спокійного, але раптово стривоженого хвилею убивств.

3. Геймплей у грі, загалом, класичний для пригодницьких ігор і РПГ - є одна велика локація - власне, місто, яке ми досліджуємо на предмет додаткових завдань і штучок для збирання, а також є кілька менших локацій, які відкриваються під час сюжету і до яких ми потім можемо повернутися під час того ж сюжету або в пошуках якихось предметів. Хоч локації і не є чимось визначним у жанрі - церква, цвинтар, психіатрична лікарня, музей, закинутий маєток, поліцейська дільниця , але зроблені вони доволі непогано і запам'ятовуються.
Основний акцент у грі ставиться на дослідження героєм довкілля і використання своїх паранормальних здібностей, таких як проходження через звичайні об'єкти, відновлення або знищення спеціальних "примарних" об'єктів, вселення в людей і тварин, телепатія, телепортація тощо.
Єдине, що тут розчаровує, то це те, що крім виклику детективним здібностям гравця, гра більше нічого особливого не може запропонувати, тому що реальної небезпеки в ній немає. Так, є демонічні руки на підлозі, але їх досить просто обійти. Так, є демони, здатні знищити головного героя, але від них легко сховатися і позбутися, не кажучи вже про те, що, за винятком одного випадку, вони не з'являються в кількості, що перевищує три духи. В іншому ж геймлей здатний скрасити вечір того, хто хоче розслабитися і відпочити за грою.

4. Саундтрек у грі мені особливо не запам'ятався, він підходить під ігрові ситуації і не дратує але, при цьому, і в пам'яті не залишається.

Підсумок

Свого часу гра вийшла без особливої рекламної кампанії, і воно зрозуміло чому: за всіх своїх якостей вона не є якимось одкровенням у жанрі, а є просто непоганою грою, яку можна з цікавістю пройти й відкласти повторне проходження на кілька років.
Posted 13 September, 2017. Last edited 4 January, 2023.
Was this review helpful? Yes No Funny Award
18 people found this review helpful
2 people found this review funny
93.3 hrs on record (20.6 hrs at review time)
Humanity is an illness and we are the cure!

Що можна сказати про гру, де потрібно заразити весь світ? Вона чудова. Два рази пройшов сценарії всіх звичайних хвороб на піратці, потім купив тут. З плюсів саме ліцензійної версії хотілося б відзначити мультиплеєр і ВЕЛИЧЕЗНУ кількість призначених для користувача сценаріїв, багато з яких базуються на фільмах, книгах, іграх і навіть об'єктах SCP. Це круто, що є інструментарій для створення подібного, доступний кожному і можна нескінченно грати в сценарії інших гравців, не зігравши за жодну стандартну хворобу.

Мультиплеєр також радує. Якщо ви звикли весь час грати на "третій швидкості", то він вас приємно здивує, адже тут немає ні прискорення, ні паузи, не кажучи вже про живого супротивника.

Розповідь чомусь пішла зі зворотного кінця, ну, гаразд. Основна гра тішить різноманітністю хвороб і офіційними сценаріями. Особисто мені найбільше запам'яталася гра за сутінкову чуму. Це просто геніально, адже в рамках стандартної механіки цієї гри розробникам вдалося створити щось, абсолютно несхоже на інші хвороби. На початку, під час проходження цього сценарію я постійно програвав, оскільки не до кінця розумів особливості цієї хвороби, але, в цьому разі, на відміну від інших хвороб, це не дратувало, а тільки розпалювало інтерес.

Модель хвороб у грі і справді дуже реалістична, і хоч я, наприклад, спочатку не розумів, яким чином під час гри на жахливому рівні складності мою бактерію виявляють, при тому що вона не викликає симптомів, пізніше я знайшов інформацію, що пояснює це, і це ще один плюс грі.

Загалом, якщо ви любите стратегії, біологію, або у вас просто поганий настрій - ця гра для вас!
Posted 15 August, 2017. Last edited 17 November, 2022.
Was this review helpful? Yes No Funny Award
< 1 ... 46  47  48 >
Showing 471-478 of 478 entries