A 20 personas les pareció útil esta reseña
1 persona encontró divertida esta reseña
Recomendado
0.0 h las últimas dos semanas / 0.0 h registradas
Publicada el 4 MAY 2020 a las 13:19
Actualizada el 5 DIC 2022 a las 2:21

ACHTUNG !!!
√√√ Автор рідко здатний висловити свою точку зору лаконічно, тому огляд може бути злегка затягнутим. Або ж ні. Усе, написане далі, є суб'єктивною думкою автора, і ви маєте повне право з нею не погодитися. √√√

Publicado originalmente por ???:
Він віддав своє життя. Для нього все скінчено.

Ось і добігла кінця моя пригода у світі стародавнього Єгипту, що тривала 115 годин (а на момент, коли ви це читаєте, можливо і більше, оскільки я все ще проходжу історичні тури). Перше DLC - Незримі, вийшло цілком непоганим, хоч і якимось прісним, але ось про Прокляття Фараонів я такого не можу сказати при всьому бажанні. Зрозуміло, є деякі мінуси, про які я обов'язково згадаю, але, загалом доповнення вийшло яскравим, тривалим (десь утричі більшим, ніж "Незримі" щонайменше) і незабутнім.

👉 Сподобався огляд? Підписуйтесь на мене на Ютубі та додавайтесь в друзі в Стімі, щоб познайомиться з ще більшою кількістю оглядів українською! І не забувайте збирати уламки зірок! 👈

💾 «Технічна частина»

Скаржитися особливо нема на що, оскільки в технічному плані особливо нічого не змінилося порівняно з основною грою або попереднім DLC. Особливих багів помічено не було, під текстури, як у Незримих, я не провалювався, тож у цьому плані все відносно добре.

Publicado originalmente por Байєк із Сиви:
Справжнє джерело прокляття. Дівчина, яка втратила матір, благала богів про помсту.

📖 «Сюжет»

Дія доповнення розгортається приблизно в один час із Незримими, може, трохи раніше або трохи пізніше, але особливої ролі це не відіграє, тож візьмемо ті ж умовні 4 роки після закінчення основного сюжету. Байєк за підказкою Амунет прибуває до Фів, де внаслідок загадкового прокляття з'явилися тіні чотирьох стародавніх фараонів - Нефертіті, Ехнатона, Рамзеса і Тутанхамона, які час від часу з'являються у випадкових місцях і тероризують місцевих мешканців. Протагоніст розуміє, що тут замішана ще одна сфера - яблуко Едему - а тому впродовж усього сюжету старанно її шукає, попутно б'ючись із тінями фараонів, вартовими Анубіса зі світу мертвих і розплутуючи клубок інтриг, що приводить його в долину царів.

Загалом, можу сказати, що сюжет явно кращий за історію з Незримих (ну просто тому, що в Незримих був сюжет рівня додаткових квестів з Revelations), хоча і не без нарікань. Головна моя претензія (для когось це може бути плюсом) - у другій половині доповнення починаються суцільні НЕСПОДІВАНІ ПОВОРОТИ, внаслідок чого гра, в якій і так мало асасинів, і зовсім перетворюється на Need for Speed Underground 2, і пропонує набрати 42 тисячі очок у дрифті. Зрозуміло, я перебільшую, але те, що у кожного з ключових персонажів щонайменше раз за все доповнення виявляться приховані мотиви - факт.

Також не особливо зрозумілий принцип дії реліквії, оскільки якщо це звичайне яблуко Едему і лише впливає на розум, то виходить, що сфера його впливу розширюється на кілька кілометрів, що, в принципі, може бути, але викликає мало довіри. Ну, а якщо ж царство (або царства) мертвих, що ми відвідуємо в грі - реальне (а додаткові квести на це натякають), то запитань виникає ще більше. Починаючи з того, як таке взагалі можливо, і закінчуючи запитаннями на кшталт "І це вся реакція протагоніста на потойбічний світ?".

Утім, з огляду на те, що "Одіссея" зайшла набагато далі та за допомогою реліквій оживила давньогрецьку міфологію, не бачу сенсу глибоко копати, тим паче що в основній грі послання Передвічників м'яко (як горілка Nemiroff) натякали на те, що і реальний світ - симуляція. Загалом, спишемо все на баги Анімуса (адже це так зручно).

Publicado originalmente por Байек:
Ми дорожимо невинними, ми жадаємо миру. Хочеш миру, Байєк, - прийми його.

💻 «Геймплей»

Центром, у якому розгорнуться події гри, виступають Фіви, що складаються з 6 номів, представлених пустелею, поселеннями, водним простором і, звісно ж, долиною царів, у якій і знаходяться гробниці легендарних фараонів. Перше, що нас зустрічає в DLC (БУКВАЛЬНО) - механіка тіней фараонів. Суть проста: раз у певний проміжок часу в радіусі 200-300 метрів від протагоніста з'явиться тінь одного з чотирьох фараонів, яку необхідно буде убити. Кожен фараон має унікальний вигляд, зброю і мувсет і є, по суті, міні-босом. Втім, під час сюжету ще випаде можливість поборотися з ними як з повноцінними босами

Також, крім звичайного світу в DLC присутній і світ потойбічний, представлений чотирма областями, проходи в які знаходяться в гробницях уже зазначених правителів: Поля Іалу в Нефертіті, Атон в Ехнатона, Хеб Сед в Рамзеса і Дуат у Тутанхамона. Кожна область має свій унікальний та незабутній дизайн, так, наприклад, поля Іалу представляють собою рай для селян і виглядають як величезне поле пшениці, по якому плавають кораблі.

Крім душ померлих, ці області населені шакалоголовими вартовими і кількома новими видами тварин - птахами з людськими головами, і велетенськими скорпіонами. Крім того, в потойбічному світі Байєк отримає нового коня, якого пізніше можна буде придбати для постійного використання. Зрозуміло, кінь не є єдиним новим контентом для кастомізації, а тому герой отримає ще два нових костюми і купу зброї, зокрема й тієї, що використовують фараони.
Також тут нарешті можна отримати уламки зірок (зі скорпіонів, тіней і просто знайшовши в потойбічному світі) і прокачати спорядження до максимуму, але те, що символіка асасинів поступилася місцем фараонам, особисто мене засмучує, краще б дали можливість міняти зовнішній вигляд за бажанням, не чіпаючи при цьому характеристики.

Ну, і зрозуміло, Юбісофт не були б Юбісофтом без веж і тому подібної хріні, а тому обридлі табори ворогів і схованки зі "скарбами" натикані навіть у потойбічному світі.

Publicado originalmente por Байєк із Сиви:
Кажуть, сила чоловіка в бороді, а я дав Айї збрити свою.

🎬 «Візуал»

Графіка не особливо змінилася порівняно з основною грою, та й дизайн Фів мало чим відрізняється від решти Єгипту. При цьому долина царів вийшла досить непоганою і відсилає до фото археологічних експедицій початку 20 століття.

Що ж стосується потойбічного світу, то моя шана - мало того, що всі області різні, так ще й дизайн кожної з них вийшов чудовим - і темний, похмурий Дуат, і пустеля Рамзеса Великого зі слідами колишніх боїв, і водний світ Ехнатона з його штучним сонцем, що нагадує однойменний стенд з одного маловідомого аніме, і поля Іалу, з пшеничною палітрою, - все це робить DLC незабутнім.

🎧 "Аудіо"

Саундтрек також непоганий, за аналогією з Незримими додали більше ембієнту, та й загалом усе звучить як треба... крім вартових Анубіса. Я не знаю, кому в Юбісофт прийшла ідея використовувати звичайні фрази вартових, просто спотворивши їхнє звучання, але подекуди це виглядає просто комічно, особливо з урахуванням того, що звукові ефекти не завжди працюють як треба і час від часу це звичайна мова охоронців.

Curse of the Pharaohs - це:
  • Рудий з Іванушек
  • Цар скорпіонів (з нормальним CGI)
  • Мумія (ні, не та сама)
  • Світові запаси вже непотрібного графіту
  • Детектив, який не поступається самому Шерлоку Холмсу
  • Два однакових камені в пустелі
  • Надійний план, потрібен лише шпагат, оберемок сіна, лопата...
  • Вони вбили Уноса! Покидьки!
  • Новий альбом Фараона.


Publicado originalmente por Байєк із Сиви:
Я знаю, як втрачати коханих, але це не привід губити свою душу.

🔷 За винятком деяких дрібних недоліків, зазначених вище, цілком круте DLC, яке яскраво завершує проходження гри, залишаючи позитивні емоції. Краще брати відразу в складі season pass.🔷

🔰 Загалом - 9 убитих скорпіонів / 10 несподіваних поворотів 🔰

https://steamoss.com/sharedfiles/filedetails/?id=1998581998
¿Te ha sido útil esta reseña? No Divertida Premiar
4 comentarios
DarkPrince9507 3 NOV 2023 a las 4:55 
Дякую)
✙ Whitoviy Δ 3 NOV 2023 a las 2:45 
Чудовий огляд, друже :brfire:
DarkPrince9507 4 MAY 2020 a las 15:28 
Видимо, прощупывали почву. Даже у Ведьмака второе DLC круче первого, хотя там и первое на довольно высоком уровне)
Elanel 4 MAY 2020 a las 15:27 
Ой, да, после Незримых, это пожалуй действительно глоток свежего воздуха. Что забавно, так это то, что у них и в Одиссее первое длс вышло слабее второго, и тематика довольна схожая, т.е в первом братство, во втором загробный мир